Bērna guļamistabas iekārtošana - mēbeles, gultas veļa...

Posted by Kaspars Pudans on

Daži praktiski padomi bērna guļamistabas iekārtošanai.

Bērni aug ļoti ātri, tāpēc reizēm ir grūti iekārtot viņu guļamistabas radoši, bet par pieņemamu naudas summu. Tiklīdz mazuļi iemācās paust savu viedokli, viņiem sāk attīstīties gaume, kas mainās tikpat ātri kā vējš. :)  Vienubrīd mīļākā rotaļlieta uz pasaules ir Lego, nākamajā dienā tas jau ir rotaļu vilciens. (roll)

Tātad, kā Jūs varētu iekārtot sava bērna guļamistabu, lai nodrošinātu, ka tā ir praktiska un neprasīs kardinālas izmaņas nākamajos bērna augšanas gados (tas, savukārt, ļaus netērēt līdzekļus lieliem remontiem u.tml.)? Piedāvājam Jums dažus sekojošus padomus.

Lai cik vilinoši būtu iekārtot visu vienādos toņos – piemeklēti aizkari, gultas veļa, tapetes un citas dekorācijas, tas varētu radīt problēmas nākotnē. Kad Jūsu mazulis "izaug" no aizraušanās, piemēram, ar Bakuganiem, Jūs pēkšņi esat spiesti iztērēt daudz naudas, lai nomainītu visu guļamistabas dekoru. Tāpēc ieteicams izvēlēties kādu noteiktas krāsas paleti un izvēlēties dekorācijas atbilstoši tai. Nav nepieciešams pārlieku aizrauties ar multfilmu varoņiem, bet labāk pieturēties pie klasiskākiem dizainiem, kas tajā pašā laikā patiks mazulim. Piemēram, puikām labi der mašīnas vai vilcieni, bet meitenēm princeses un ziedi.

Izvēlieties mēbeles gudri.

Ir ieteicams izvēlēties mēbeles no praktiskā viedokļa, lai tās kalpotu vairākus gadus. Kaste-atvilktne zem gultas lieliski noderēs gultas veļas vai drēbju uzglabāšanai, tāpat arī sēžampufi ar slepeno atvērumu perfekti derēs mantu uzglabāšanai.

Padomājiet par to, kā iemīļotas mantas un rotaļlietas mainīsies, bērniem kļūstot vecākiem, un jau laicīgi ieplānojiet dažādus saliekamus grāmatu plauktus.

Izvairieties no pārāk haotiska iekārtojuma - bērna istaba jau tā ir pietiekami pārblīvēta ar dažādām rotaļlietām un grāmatām, lai radītu vēl papildus jucekli ar pārāk daudzām mēbelēm vai lieliem interjera priekšmetiem. Pieejiet visam vienkārši un praktiski, pievienojot kādus spilgtas krāsas akcentus vai jautrus dizaina elementus (neparastās formas pulksteni, kuģa stūri uz sienas utt.).

Telpai jābūt labi "funkcionējošai", kā arī tādai, kas stimulēs Jūsu bērnu saglabāt to sakoptu un ļaus izbaudīt tur pavadīto laiku.

Bērni ne vienmēr izturas saudzīgi pret lietām, tāpēc katram interjera elementam bērna guļamistabā jābūt “izturīgam” ilgtermiņā. Piemēram, viegli tīrāms no dažādiem traipiem paklājs ir obligāts bērna guļamistabas interjera elements.

Mēbelēm ir jābūt kvalitatīvām un pietiekoši izturīgām pret mazā saimnieka “rūpēm”.  :)  Apsveriet labi, cik ilgi kalpos katra Jūsu noskatītā lieta, pirms to iegādājaties. Viegli salaužamo žalūziju regulāra nomaiņa, pārāk bieža nekvalitatīvu paklāju tīrīšana var ātri kļūt par dārgiem un kaitinošiem pasākumiem Jūsu ikdienā.

Jautājiet saviem bērniem par viņu vēlmēm guļamistabas iekārtošanā. Ja viņi nāk klajā ar pilnīgi nepraktiskām idejām, Jūsu nostājai jābūt stingrai, bet godīgai, paskaidrojot savam bērnam, kāpēc tāda vai šāda viņa ideja te nav iespējama, un iesakiet alternatīvas. Maksimāli iesaistiet bērnus dizaina un to priekšmetu izvēlē, jo tas tikai palielinās iespēju, ka bērni mīlēs un cienīs savu istabu – vidi, kurā viņi dzīvos ne vienu vien gadu.

Jūsu Labam Miegam.


Share this post← Older Post Newer Post →