Kokvilna un mikrošķiedra - vai ir starpība?

Posted by Elena Shishkina on

Gultas veļa tiek izgatavota no ļoti daudzveidīgiem materiāliem - nebalinātas kokvilnas, ranforsa, krepa, mikrošķiedras, zīda, lina u.c. Pēc būtības visus materiālus var iedalīt divos veidos - dabīgie un sintētiskie. Meģināsim tikt skaidrībā, ar ko atšķiras vispopulārākie materiāli un kā uzzināt, ko Jūs pērkat. 

Kokvilnas veļa arī tiek iedalīta vairākos veidos - nebālināta kokvilna, perkalis, pat par satīnu sauc (kaut arī patiesībā tas ir pinuma veids (var būt gan sintētisks, gan kokvilnas satīns)), kas piešķir veļai spīdumu un paaugstinātu izturību. Kokvilnas veļa labi elpo, ir patīkama ķermenim, uzsūc mitrumu, pati paliekot sausa, viegli mazgājas un ilgi kalpo. Bet tai ir arī mīnusi - ilgi žūst, ātri burzas un zaudē krāsas tiešo saules staru iedarbības dēļ.   

Mikrošķiedras veļa arī var būt dažāda - biezākā (pēc taustes līdzīga samtainam audumam) un plānākā (pēc taustes līdzīga lietusmēteļu audumam). Tāda veļa ir mīksta, neveļas, nezaudē krāsas, praktiski neburzas, ātri žūst un to nav nepieciešams gludināt. Bet to nedrīkst mazgāt un žavēt pie augstām temperatūrām, ka arī ieteicams pirms lietošanas izmazgāt ar veļas mīkstinātāju, savādāk var uzkrāt statisko elektrību cilvēkiem, kam ir paaugstināta jūtība pret šo elektrības uzkrāšanu. 

Kā atšķirt? Paņemiet diegu no gultas veļas auduma un aizdedziniet to. Kokvilna nodegs ātri un praktiski bez paliekām. Bet mikrošķiedras diega galā izveidosies neliela bumbiņa, jo ir sintetiski veidots materiāls. 

Abi materiāli ir vienādi labi un kvalitatīvi, bet Jums ir jāzin, ko Jūs pērkat.


Share this postNewer Post →